Zawód dietetyk

dietetyk Popularność najrozmaitszych diet zdrowotnych i odchudzających sprawia, że zawód dietetyka cieszy się coraz większym uznaniem i wybiera go coraz więcej młodych ludzi, szukających satysfakcjonującej ich profesji.

Nie dla wszystkich jednak interdyscyplinarna specyfika tego, na czym polega dietetyka , jest jasna, a odrębność zawodu dietetyka bywa kwestionowana. Wiedza na ten temat nabiera jednak coraz bardziej powszechnego charakteru, na co bezpośredni wpływ mają dwa czynniki. Najistotniejsza przyczyną tych zmian jest podnoszenie świadomości Polaków w zakresie zdrowego stylu życia. Wiedząc więcej na temat wpływu diety na stan zdrowia, ludzie chcą odżywiać się i w konsekwencji żyć zdrowiej. Wiedza to jednak dopiero początek. Drugim czynnikiem jest bogacenie się społeczeństwa i wynikający z tego wzrost możliwości zmiany nawyków żywieniowych i stosowania się do zaleceń, jakie dietetycy proponują. Dla socjologów od dawna jest jasne, że zmiany dotyczące standardu życia wpływają bezpośrednio na zmiany stylu odżywiania się. Staje się bardziej racjonalny i oparty na naukowych przesłankach. Specjalistą, który może udzielić najbardziej wiarygodnych porad na temat stosowania diet czy ogólnie, na temat zdrowego żywienia jest właśnie dietetyk. Aby móc wykonywać ten zawód należy ukończyć studia wyższe i uzyskać tytuł magistra dietetyki. Niektórych zadowala tytuł licencjata. W trakcie niezwykle bogatego programu studiów młody człowiek dowiaduje się wszystkiego, co dietetyk we Wrocławiu powinien wiedzieć na temat fizjologii i anatomii człowieka, zasad żywienia w rozmaitych schorzeniach, interakcji żywności z lekami czy chociażby technologii żywności.

Rola dietetyków staje się coraz ważniejsza, w związku z tym, że na całym świecie obserwuje się wzrost liczby zaburzeń odżywiania, a zwłaszcza otyłości. Bez konkretnych zmian w sposobach odżywiania się nie ma co nawet marzyć o poprawie tego stanu rzeczy. Wobec takiego trendu znaczenie specjalistów od diet będzie nieustannie rosło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>